Tuvana'dan Ciddiyet Parodisi

Kategori: GÜNCEL HABER 8.2.2012 0 tarihinde  Modazon tarafından eklendi
Etiketler: Moda ,Tasarımcı ,Tasarım ,Koleksiyon ,Defile ,İstanbul Fashion Week ,Sonbahar-Kış ,2013 ,Tuvana Büyükçınar

Istanbul Fashion Week’lerde görmeye alıştığımız Tuvana Büyükçınar, “Ciddiyet Parodisi” ismini verdiği ağırbaşlı ama aynı zamanda eğlenceli, 2012- 2013 sonbahar/kış koleksiyonunu yoğun bir izleyici kitlesine sundu!..

Ünlü konukların da katıldığı defile, IFW’nin ilk gününün en çok merak edilen defilelerinden biri idi. 100 yıllık geçmişi olan ve kadınların en büyük tutkusu haline gelen modanın, yıllar içinde geçirdiği evrim ve insanların tercihleri doğrultusunda,   yeniden yorumlanmasından ilham alınarak hazırlanan koleksiyon, moda ve tasarımlar konusunda bazı otoritelerin kabul ettiği sabit fikir ve uygulamalardan sıyrılarak, Büyükçınar’ın bakış açısıyla özgünleşmeye başarmış.
Modanın ne kadar hızlı bir şekilde değiştiğini ve kadınların bu akıma, giydikleriyle olduğu kadar saç stilleri ve kullandıkları aksesuarlarıyla beraber gösterdikleri uyum hızının anlatıldığı kısa bir video ile başlayan show, bize adeta bir moda yolculuğu yaşattı. Ünlü tasarımcının her zaman ön planda olan couture parça ve detayları , bu koleksiyonunda da başrolü üstlenmiş. Tüvit, kaşe, flanel, koton, şifon, yün ve ipek dokulardan oluşan koleksiyon, özellikle gömlek yakası gibi aksesuarlarda kullandığı parıltılı detaylarla dikkat çekti.
Ceket, yırtmaçlı maxi elbise, straplez elbise, şifon gömlek, dantel transparan detaylı elbise, yüksek yakalı elbise, çizgi detaylı kumaş pantolonlardan oluşan koleksiyonun baş tacı yine gece elbiseleri oldu.Bordo, lacivert, kiremit, tarçın ve gri tonlarının hakim olduğu koleksiyon, 1930 ve 1940’ların klasikleşmiş tarzıyla, günümüz çizgilerinin birarada yorumlanmasıyla, mükemmel bir form elde etmiş.
Stylingi Merve Kırşan ve Hakan Öztürk tarafından yapılan defile, Mon Reve tasarımı aksesuarlarıyla da beğeni topladı!..

Yazı; Selin Çetinkaya

Fotoğraflar; İlknur Şener

KATKIDA BULUN

Fotoğraf Ekle!
Paylaş!