Dita Von Teese- Von Follies

Kategori: GÜNCEL HABER 24.1.2012 tarihinde  Modazon tarafından eklendi
Etiketler: Moda ,Tasarım ,Koleksiyon ,Marka ,Dita Von Teese ,Von Follies

Ünlü Burlesque yıldızı Dita Von Teese, bugünlerde yeni iç çamaşırı koleksiyonu ile konuşuluyor!..

Küçük yaşlarından beri 1940’ların modası ile yakından ilgili olan Dita Von Teese, baleye olan yeteneğini de kullanarak 13 yaşında ilk solo gösterisini gerçekleştirdi. İç çamaşaır konseptine hem giydikleriyle hem de ruhuyla teslim olan Teese, 16 yaşındayken ilk korsesini aldı ve çeşitli klüplerde dans etmeye başladı. Dita’ nın kendine has saç modeli ve eldivenleri, onu diğer dansçılardan ayrıan en büyük özelliklerdi. Giderek artan popülerliğini de dünyaya duyurmak isteyen Dita, 1992 yılında internetteki ilk model sitesi olan sitesini açtı. 1990’lı yılların sonlarına doğru arka arkaya Playboy dergisine kapak olması, ilerde gerçekleştieceği müzikli dans gösterilerine referans oldu.

1700’lü yıllarda hakim olan alaylı,komik hatta kaba olarak ta tabir edilen, Burlesque isimli sanat akımından aldığı ilhamla hazırladığı show’larında giydiği 1930 ve 1940 moda tarzına ait kıyafetler, onun şimdi akıllardaki imajının temellerini oluşturdu.

2001 yılında çıkardığı “Femme Totale” ile çok konuşulan Dita Von Teese’ in sütyen, korse, jartiyer, büstiyer olmak üzere yirmi altı çeşit üründen oluşan iç giyim koleksiyonu, siyah danteller, leopar baskılari satenler ve zımba gibi seksi detaylardan oluşuyor.

Avustralya’nın ünlü web sitesi www.target.com için hazırlanan koleksiyon, 8 Şubat itibariyle sadece Avustralya’ da hem online olarak, hem de Target mağazalarında satışa sunulacak. “Von Follies” adı verilen koleksiyon, önümüzdeki sene ise diğer ülkelerde de piyasaya sürülecek.

Dita Von Teese’nin kendi iç çamaşır koleksiyonundaki materyallerden ilham alınarak hazırlanan bu parçalar, Teese’ in vintage iç giyime olan merakı ve piyasadaki az bulunurluğu sebebiyle üretilmiş. Ünlü show girl, 1950’ lerin iç çamaşır tarzını modern ve fonksiyonel bir hale getirerek, her gün giyilebilir kılmış.

17$ ile 79$ arası değişen makul fiyatları ve beden çeşitliliği ile kadınların koleksiyona daha kolay ulaşmaları sağlanmış. Kalıbı ile kadınların daha seksi görünmesini ve hatlarını doğal bir şekilde ortaya çıkaran bu feminen ürünler, Teese’in isteğiyle büyük bedenlerde de üretilmiş, böylece her kadının kendini muhteşem hissetmesi sağlanmış.
Twitter’da 900.000 takipçisi olan dünyanın en ünlü stil ikonu olan Dita Von Teese, aynı zamanda markalarla yaptığı işbirlikleri ve kendine özgü tarzı ile de çıktığı ilk günden beri popülerliğini devam ettirmekte. Target’ ın marka stratejisti Michele Hamford, bu sebeple beraber yürüttükleri kampanyanın çok büyük ilgi göreceğini düşünüyor.

2008 yılında Wonderbra adlı marka ile birlikte çıkardığı iki iç çamaşırı koleksiyonundan sonra, yine aynı sektörde işbirliklerine devam eden Dita Von Teese’ in bu ürünlerini çok beğeniceksiniz!..

Yazı; Selin Çetinkaya

KATKIDA BULUN

Fotoğraf Ekle!
Paylaş!